#є_Робота  За підсумками 8 місяців 2023 року Вінниччина входить до п’ятірки регіонів з найбільшою кількістю ухвалених рішень за програмою "Власна справа".  Загалом, по регіону з початку року ухвалено 258 позитивних рішень, переможці отримають 61,5 млн грн. Серед отримувачів – 26 юридичних осіб, 184 ФОПи та 48 громадян, які лише планують стати підприємцями. Також мікрогранти отримають 19 заявників із числа внутрішньо переміщених осіб. 

 Звернення Літинської селищної ради до Народного Депутату України Борзової Ірини Наумівни з проханням утриматись від голосування законопроекту реєстр. № 10037 від 12.09.2023, який передбачає вилучення з місцевих бюджетів ПДФО від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу за період з 1 жовтня 2023 року по 31 грудня 2024 року.

Це втрата в місцевих бюджетах 20 млрд гривень у 2023 році та 65 млрд гривень у 2024 році, що призведе до руйнування системи державної оборони, сформованої з 24 лютого 2022 року як взаємодія централізованого забезпечення Міністерства оборони України та мережі понад 1000 джерел фінансування та обслуговування сил безпеки й оборони з місцевих бюджетів.

За 2022-23 роки, з початку повномасштабного вторгнення, органи місцевого самоврядування отримали 106,4 млрд грн «військового» ПДФО, з якого 45% спрямували прямо на допомогу силам безпеки та оборони, а також забезпечили фінансування делегованих державою без надання компенсації повноважень та надання мешканцям громад безкоштовних послуг, встановлених законодавством.

Прикладом такого забезпечення є безкоштовне харчування дітей, постраждалих внаслідок бойових дій, - Постанова Уряду від 01.06.2023 № 547 передбачила безкоштовне харчування 1 млн 640 тисяч дітей, що коштуватиме за два роки 28,7 млрд грн, але фінансування з державного бюджету не передбачила.

В період з 11 по 17 вересня 2023 року, у межах реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, у Літинській селищній територіальній громаді проходить Тиждень громадянського суспільства.
13 вересня у приміщенні Літинської селищної ради відбулося засідання комісії за участі спеціалістів селищної ради та поліцейських офіцерів Літинської громади Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області. Членами комісії було обговорено план заходів до " Тижня громадського суспільства ".
Адже проведення даного заходу покликане створити необхідні і сприятливі умови для розбудови розвиненої та демократичної держави.
View the embedded image gallery online at:
https://lityn-selrada.gov.ua/news-lityn#sigProIdc2b8c1af57

У вересні цього року стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен», мета якої – посилити комунікацію між усіма органами влади, які опікуються ВПО, сприяти ефективній інтеграції переселенців у суспільне життя громад, а також стимулювати їх до пошуку роботи. Інформаційну кампанію проводить Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України за участі Державної служби зайнятості, обласних військових адміністрацій, громадських та міжнародних організацій, роботодавців та ЗМІ. Вінницька обласна служба зайнятості долучилася до проведення інформаційної кампанії, в рамках якої організовані заходи з інформування ВПО
щодо вільних робочих місць; реалізації активних програм сприяння зайнятості населення; можливостей професійного навчання та перенавчання, організації підприємництва тощо.

Версія для людей з вадами зору

Оголошення