Від початку повномасштабного російського вторгнення на територію України це вже не перша партія гуманітарної допомоги яка надходить від закордонних колег та друзів для Літинської територіальної громади. Європейські міста-побратими та товариші продовжують надавати допомогу українським громадам у скрутний час - надсилають необхідні вантажі (продукти харчування, медикаменти, засоби особистої гігієни, військову амуніцію, пожежне обладнання та ін.), а також приймають у себе вимушених переселенців з України.
24 травня від міста партнера Вольштин за сприяння бурміста Войчеха Ліса та за підтримки пана Марселя Клейнена з м. Барлі у Літинську районну лікарню було передано дороговартісне медичне обладнання та медичні інструменти, а місцева пожежна охорона та рятувальники 7 ДРПЧ (смт Літин )отримали новітнє пожежне обладнання та спеціальний захисний одяг з м. Люббен.
З настанням спекотної погоди різко зростає ймовірність виникнення пожеж, основними причинами яких є необережне поводження з вогнем, паління та порушення правил пожежної безпеки. Так, з метою недопущення матеріальних втрат зернових і грубих кормів через пожежі та інші надзвичайні ситуації в місцях збирання, зберігання та переробки нового врожаю 2022 року, звертаю Вашу увагу на основні вимоги Правил пожежної безпеки під час початку жнивної компанії, а саме :
- усі працівники по¬винні пройти протипожежний інструктажі за програмою пожежно-технічного мінімуму.
- територія та приміщення необхідно забезпечити розрахунковою кількістю первинних засобів пожежогасіння.
- необхідно здійснити планово-попереджувальний ремонт електрогосподарство підприємства у тому числі замір опору ізоляції та заземлюючого пристрою.
- існуючі протипожежні формуванні (ДПО) мають бути забезпечені відповідним протипожежним обладнанням та систематично проходити тренування.
- в'їзд машин і техніки на територію підприємства допускається тільки з дозволу керівників цехів із зазначенням мож¬ли¬вих стоянок та маршрутів їх пересування з дотриманням заходів безпеки і за наяв¬ності іскрогасників.
- приміщення вогняних топок зерносушарок повинні відділятися від інших суміжних приміщень глухими стінами і перекриттями (покриттями) з границею вогнестійкості відповідно не менше 120 і 60 хв., та мати безпосередній вихід назовні.
- у зовнішні стінах виробничих приміщень робочих будівель елеваторів, зерноочисних відділень млинів, надсилосних і підсилосних поверхів силосних корпусів мають бути легкоскидні конструкції (вікна, двері, тощо) площа яких визначається розрахунком, але не менше 0,03 м2 на 1 м3 вибухонебезпечного приміщення.

 
Сьогодні, 23 травня, відзначається День Героїв – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролися за рідну землю протягом століть та продовжують боротьбу і нині.
Історія цього свята непроста – рішення про святкування було прийняте на ІІ Великому зборі Організації українських націоналістів у 1941 році. Дату обрали на честь видатного громадського діяча, одного з найвидатніших командирів збройних сил, ідеолога українського націоналізму Євгена Коновальця, якого було підступно вбито 23 травня 1938 року у Роттердамі. Спершу відзначення Дня Героїв проводилося підпільно, а зі здобуттям незалежності України свято набуває все більшого розголосу, особливо з початком нової російсько-української війни.
З 2014 року наші воїни мужньо стояли на захисті територіальної цілісності України, а після повномасштабного вторгнення російської орди довели всьому цивілізованому світові що український дух незламний а народ нескорений. Від козаків, повстанців, січових стрільців і до наших військових, які нині залізним щитом стоять перед ворогом, бережуть наші цінності, традиції та продовжують створювати нову сторінку незалежної історії України.
Цей день – ще одна нагода вшанувати найсміливіших, найдостойніших та найвірніших захисників та захисниць України.

В Україні День Європи відзначається у третю суботу травня як день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. Україна – єдина держава де День Європи відзначається на державному рівні.
Щорічне відзначення Дня Європи в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 року № 339 «Про день Європи».
Україна – це держава, яка є співтворцем європейської цивілізації. Українці, як ніхто інший, довели свою вірність європейським цінностям, прагнення нашої нації стати не лише географічною частиною Європи, а й гордим представником європейської спільноти. Разом ми здійснимо усі необхідні перетворення для втілення нашої європейської мрії.
Багаторічній досвід організації та відзначення Дня Європи в Україні вказує на те, що цей День є справою державного значення і великим кроком у напрямі євроінтеграційного курсу нашої держави. Святкування Дня Європи в Україні – це також ознайомлення населення України з європейськими цінностями, традиціями, культурним надбанням, це поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей.
День Європи – чудовий привід висловити подяку Європейському Союзу за підтримку та допомогу у боротьбі з російськими окупантами. Сподіваємося, що незабаром Україна стане повноправним членом ЄС.

Сьогодні банківська сфера є однією з найголовніших складових фінансового ринку, вона сприяє економічному зростанню та забезпеченню платоспроможності держави, як достойного гравця на міжнародній арені.
Ефективна робота банків – це величезна праця, знання, досвід працівників: економістів, менеджерів, адміністраторів, касирів. Усі ви заслуговуєте щирих слів подяки і найкращих побажань. Протягом багатьох років аналіз фінансового стану країни довів, що соціально-економічні здобутки держави неможливі без ефективного розвитку банківської системи.
Шановні працівники банківських установ! Нехай ваша компетентність, громадянська відповідальність та уміння знаходити правильні рішення в непростих ситуаціях будуть надійним підґрунтям для сталого розвитку українського суспільства. Бажаю вам міцного здоров’я, родинного щастя, миру та наснаги!
Літинський селищний голова Анатолій Бичок

Версія для людей з вадами зору


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/h48034c/public_html/modules/mod_je_accordionmenu/helper.php on line 73

Оголошення