Сьогодні, 30 вересня, у актовій залі  Літинського центру  дитячої та юнацької творчості у цей сонячний осінній день освітяни Літинської громади
приймали щирі вітання з нагоди професійного свята – Дня працівників освіти та Дня  вихователя і всіх дошкільних працівників.
 Урочистості розпочалися із хвилини мовчання та  вшанування пам’яті безневинно померлим під час трагедії у Бабиному Яру,  земляків, які загинули, виконуючи військовий обов’язок, пам’яті військових та цивільних українців, у яких забрали життя російські агресори, пам’яті безвинно вбитих дітей…
 Першою з вітальним словом до присутніх у залі звернулася Надія  Липкань - начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту. У своєму виступі вона зазначила: " Професія педагога – вічна, оскільки вчитель та ідеї вчителя з’явилися з ідеєю родини, з ідеєю батька і матері. Я хочу подякувати кожному з Вас за Вашу подвижницьку працю, за ту важливу місію, яку Ви виконуєте. Працюймо за честь, за совість, заради добробуту і слави нашої держави"
 Вітав представників освітянської ниви і селищний голова Анатолій Бичок: - "За покликом серця ви обрали благородну, відповідальну, вкрай необхідну для суспільства професійну стежку – педагогічну. Навчати дітей – це не просто ваша робота, це  покликання в житті. Ви формуєте наше майбутнє. Завдяки Вашій наполегливості цілеспрямовано та послідовно прокладається шлях із країни дитинства і пізнання до широкої дороги життя. Саме Ви, шановні освітяни, відкриваєте перед своїми вихованцями планету знань, дає перші незабутні уроки добра, чеснот і справедливості, любові до  рідної землі.

30 вересня відзначається день усиновлення – національне свято для всіх відважних осіб, які взяли на себе відповідальність стати опікунами, усиновителями, прийомними батьками, батьками-вихователями та прийняли в свої родини дітей, які при різних обставинах втратили свої рідні сім’ї. Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День усиновлення» від 27 листопада 2008 року № 1088/2008. Відзначається щорічно 30 вересня.
Дата обрана невипадково. Сьогодні також відзначається велике церковне свято – Віри, Надії, Любові та їх матері Софії.
Віра, Надія і Любов уособлювали головні християнські чесноти. Були прикладами благочестя і милосердя. Вони прокладають шлях всім тим, хто готовий відкрити своє серце і безоплатно дарувати щастя людям.
Безумовно, сім’я – найбільша цінність та найкраще середовище для зростання та розвитку гармонійної особистості, формування базису для добробуту суспільства та країни.
Беручи до уваги військовий стан та невтішну статистику зі збільшення кількості дітей, які залишились без батьківського піклування з тих чи інших обставин, на сьогодні спостерігається тенденція зростання кількості осіб, які готові взяти на виховання дітей, що втратили батьків.
Щира подяка та низький уклін усиновителям нашої громади. Ви- наша гордість! Бажаємо Вам міцного здоров’я, мирного неба та здійснення усіх мрій.

 Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого професійного свята!
30 вересня в Україні відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Це свято символізує глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури.
Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку - пам’яток писемності, а її служителі - вірними зберігачами і популяризаторами духовної спадщини поколінь..
Сьогодні, в умовах IT технологій у читачів повертається інтерес до бібліотеки  і книги в цілому, сучасна бібліотека поєднує в собі освіту та інформування, надаючи доступ до свого фонду, та, крім цього, відкриває електронний ресурс для читачів
Шановні бібліотекарі нашої громади! Прийміть слова щирої вдячності за Вашу кропітку працю, щире бажання зберегти і передати інтелектуальне і духовне багатство, ідентичність та самобутність нації. Нехай Ваш труд завжди користується заслуженою повагою в суспільстві і знаходить гідний відгук у людських серцях.
Міцного здоров’я Вам, благополуччя, натхнення, невичерпної життєвої енергії та успіхів у просвітницькій справі! Мирного неба!
З повагою
Літинський селищний голова   Анатолій Бичок

29 вересня виповнюється 81 рік, відколи у Бабиному Яру в Києві були вбиті перші жертви нацистської політики винищення – майже 34 тисячі київських євреїв.
Маховик смерті забрав упродовж 1941-1943 років життя близько 100 тисяч людей – євреїв, ромів, полонених червоноармійців, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і радянських партизанів, в’язнів Сирецького концтабору.
Бабин Яр – це всесвітньо відоме місце трагедії, що стала символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. Тут в роки фашистської окупації України було розстріляно понад 100 тисяч мирних радянських громадян, військовополонених, підпільників, партизанів, заручників, членів ОУН, психічнохворих та ін.
Фашистські карателі знищували тут за національною належністю євреїв і ромів – жінок, стариків і дітей, за ідеологічною – комуністів і комсомольців, а також тих, хто чимось не догодив владі «вищої раси».
Загибель єврейського населення  стала  частиною загальної трагедії, яку пережив увесь багатонаціональний народ України.
В пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів – вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.


 Щиро вітаю Вас з професійним святом, яке щороку відзначається 27 вересня. Висловлюю, Вам сердечну вдячність за невтомну працю, великий талант сіяти мудрість і знання  найменшим нашим жителям.
 Саме на Вас покладене важливе завдання – виховання наймолодших представників українського суспільства. Бо дошкільний вік особливо важливий і відповідальний період у житті дитини. В цьому віці формується особистість, закладається фундамент їхнього майбутнього.
 Ви навчаєте дітей самостійності, прививаєте наймолодшим літинчанам основи людяності, порядності, перші знання, правила поведінки у суспільстві, прищеплюєте патріотизм та любов до рідного краю.
 Тож, нехай Ваші вихованці завжди ставляться до Вас з любов’ю і повагою, а щирі дитячі посмішки стануть високою подякою за Вашу невтомну працю.
 Міцного Вам здоров’я, родинного благополуччя, здійснення мрій та планів, нових професійних досягнень, ясних сонячних днів під мирним небом!
З повагою
Літинський селищний голова     Анатолій Бичок

Версія для людей з вадами зору

Оголошення