Жорстока та кривава війна, яку розгорнула російська федерація на території нашої суверенної держави, щодня забирає життя найкращих синів та дочок української нації.  Трагічні звістки приходять і на Літинську землю...
 22 лютого 2024 року, боронячи рідну землю від лютого ворога, поблизу н.п. Невельське Донецької області загинув стрілець-санітар стрілецького батальйону, старший солдат ЗСУ,  житель с. Садове Гулько Олександр Анатолійович. Мужньому воїну було лише 27...
 Народився Олександр 4 серпня 1996 р. у м. Вінниці, навчався в місцевій школі  № 35.  У 2016 році закінчив Вінницький коледж будівництва та архітектури. Того ж року був призваний до лав ЗСУ. Після проходження строкової військової служби працював за кордоном,  проте, коли рашистська нога вступила на українську землю, Олександр повертається додому  та разом із батьком добровольцями ідуть до військомату аби стати на захист своєї Вітчизни.

Дев'ять років тому диверсійні групи рф почали спроби захопити Крим. 26 лютого 2014 року на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної ради Автономної Республіки Крим вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей чинити спротив російській окупації та заявили всьому світу про цілісність України.
Наступного дня, о 5-й ранку до урядових будівель АРК увійшли регулярні військові формування рф.
26 лютого 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ №58/2020 "Про День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя”.
День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя символізує опір окупації, що триває вже десять років.

https://t.me/+1F2hWH96RBcwZWM6
Діяльність проєкту Брама направлена на захист медіа простору  від російської пропаганди, блокування каналів поширення дезінформації,  протиправного та забороненого контенту. Також, метою проєкту є покращення медіа-грамотності українців, зменшення впливу пропаганди на суспільство та популяризація безпечного поводження в мережі інтернет.

Це день вшанування пам’яті патріотів, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України та завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави. Їх імена навіки закарбовані в історії державотворення нашої країни.
 Вічна пам'ять та слава  синам і дочкам українського народу, які віддали свої життя за волю, свободу та незалежність рідної Батьківщини.

19 січня 2023р. при виконанні військового обов’язку , у бою за Україну її свободу та незалежність внаслідок отриманого вогнепального поранення загинув солдат ЗСУ, навідник 1 аеромобільного відділення 1 аеромобільного батальйону, житель с. Садове - Ковтун  Сергій Володимирович 1993р.н.
Указом Президента України від 28.09.2023 року №599 за проявлені відвагу та героїзм у боротьбі з російським агресором Ковтуна Сергія Володимировича нагороджено орденом "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно).

Версія для людей з вадами зору

Оголошення