З настанням спекотної погоди різко зростає ймовірність виникнення пожеж, основними причинами яких є необережне поводження з вогнем, паління та порушення правил пожежної безпеки. Так, з метою недопущення матеріальних втрат зернових і грубих кормів через пожежі та інші надзвичайні ситуації в місцях збирання, зберігання та переробки нового врожаю 2022 року, звертаю Вашу увагу на основні вимоги Правил пожежної безпеки під час початку жнивної компанії, а саме :
- усі працівники по¬винні пройти протипожежний інструктажі за програмою пожежно-технічного мінімуму.
- територія та приміщення необхідно забезпечити розрахунковою кількістю первинних засобів пожежогасіння.
- необхідно здійснити планово-попереджувальний ремонт електрогосподарство підприємства у тому числі замір опору ізоляції та заземлюючого пристрою.
- існуючі протипожежні формуванні (ДПО) мають бути забезпечені відповідним протипожежним обладнанням та систематично проходити тренування.
- в'їзд машин і техніки на територію підприємства допускається тільки з дозволу керівників цехів із зазначенням мож¬ли¬вих стоянок та маршрутів їх пересування з дотриманням заходів безпеки і за наяв¬ності іскрогасників.
- приміщення вогняних топок зерносушарок повинні відділятися від інших суміжних приміщень глухими стінами і перекриттями (покриттями) з границею вогнестійкості відповідно не менше 120 і 60 хв., та мати безпосередній вихід назовні.
- у зовнішні стінах виробничих приміщень робочих будівель елеваторів, зерноочисних відділень млинів, надсилосних і підсилосних поверхів силосних корпусів мають бути легкоскидні конструкції (вікна, двері, тощо) площа яких визначається розрахунком, але не менше 0,03 м2 на 1 м3 вибухонебезпечного приміщення.
- у виробничих будівлях заповнення прорізів дверей, воріт і вікон необхідно виконувати з ущільнювальними прокладками в притулах.
- виробничі будівлі з'єднані з зерноскладами через транспортерні галереї, необхідно відокремити від зерноскладів протипожежними перегородками, а прорізи для пропуску конвеєрів повинні бути захищені автоматичними протипожежними клапанами або щитами.
- для подачі інертних газів у верхню і нижню частини силосів з метою пожежогасіння необхідно обладнувати їх стаціонарними пристроями з виводом з'єднувальних пат¬рубків у підсилосні і надсилосні поверхи.
- для аварійного вивантаження продукту із силосів і подачі вогнегасних речовин конуси силосів необхідно обладнувати люками із засувками і вікнами діаметром не менше 100 мм.
- у будівлях складів, де використовуються електронавантажувачі, стіни та перегородки зарядних станцій для зарядки тягових і стартерних акумуляторних батарей повинні бути протипожежними та мати окремий вихід. При цьому число одночасно установлених батарей для зарядки повинно бути не більше п'яти.
- протипожежне водопостачання у тому числі і внутрішній водопровід підприємств слід утримувати постійно справним.
- максимальний термін відновлення недоторканого протипожежного і аварійного запасу води в резервуарах чи водоймах має бути не більше 72 год.
- насосні станції протипожежних і об'єднаних протипожежно-виробничо-господарських во¬допроводів мають відноситись за ступенем забезпеченості подачі води до І категорії.
- для пожежогасіння робочих будівель елеваторів слід установлювати сухотруб діаметром 85 мм із з'єднувальними головками діаметром 66 мм.
- будівлі та приміщення мають бути обладнані системами протипожежного захисту а існую підтримуватись у справному стані.
Неухильне виконання та дотримання вимог правил пожежної безпеки попередить виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій під час проведення зернозбиральної компанії 2022 року.
Начальник Вінницького районного управління
ГУ ДСНС України у Вінницькій області
полковник служби цивільного захисту Андрій МІСЮРА

Версія для людей з вадами зору

Оголошення