Із 01 травня по 31 травня 2024 року планується проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у 2024 році з урахуванням Закону України від 24.02.2022 № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні».
Вінницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області звертається до  громадян із застереженням не брати принаду з вакциною до рук та не переносити її з місця знаходження!


Сказ – невиліковний антропозооноз, основним природним резервуаром якого є руда лисиця. Вірусом сказу вражається центральна нервова система, що проявляється ознаками поліенцефаломієліту, наростаючими судомами, паралічами, до настання летального результату.
З метою профілактики захворювання, приманки з вакциною розповсюджуватимуться шляхом наземного розподілу у лісах, на узліссях, узбіччях доріг, берегах річок, межах сільськогосподарських угідь, у місцях мешкання диких м’ясоїдних тварин.
Принада з вакциною безпечна для людей і тварин (має вигляд невеликих брикетів, розміром із сірникову коробку, із запахом м’ясо-кісткового борошна).
Кампанія буде проводитися під контролем спеціалістів Вінницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області за участі спеціалістів Вінницької РДЛВМ, користувачів мисливських та лісових  угідь, старост та представників Літинської селищної територіальної громади .

Версія для людей з вадами зору

Оголошення