Від початку війни на території Літинської територіальної громади було зареєстровано більше 3000  внутрішньо переміщених осіб (ВПО).  Станом на 08.09.2023 року в населених пунктах громади проживають 973  переселенці. З них:   227  дітей, 46 осіб з інвалідністю, 8 багатодітних сімей.
        З  лютого 2023 року  в смт Літин створено тимчасове місце компактного проживання для ВПО на 35 місць на базі адміністративного  приміщення ТОВ «Літинський м’ясокомбінат» за згодою власника терміном на 6 місяців. На даний час в закладі залишилось  проживати 14 осіб, яким , в зв’язку із закінченням договору на проживання,запропоновані для переселення вільні будинки в приватному секторі нашої громади та інші місця компактного проживання для них  в інших громадах.


      У разі поселення в приватному секторі ВПО, здійснюється компенсація комунальних послуг власникам житла, які прихистили переселенців за  програмою «Прихисток» у розмірі  450 ,00 гривень в літній період за 1 особу та 930,00 гривень  під час опалювального сезону за 1 особу. Окрім того, переселенці мають можливість  оформити  житлову субсидію (адресну державну соціальну допомогу)   на весь період проживання.
    У межах соціальної програми «Прихисток» житлом було забезпечено 1541 ВПО  на території Літинської територіальної громади.
Прихистили вимушених переселенців 126 домогосподарств громади.
    В рамках реалізації програми «Прихисток» загальна сума на компенсацію витрат за тимчасове розміщення ВПО за 2022 рік становить 1 069 602,44 грн. З початку року  відшкодовано 956 957, 00 грн.
       Всі внутрішньо переміщені особи, які зареєстровані та проживають на території громади  отримують  державну виплату на проживання у розмірі 2000  грн., діти  та особи з інвалідністю – 3000 грн. Також, вони періодично отримують гуманітарну допомогу від громадянських організацій та міжнародних благодійних фондів.
    В закладах освіти навчаються 59  дітей з числа в ВПО, в дошкільних навчальних закладах –  9 дітей. Відповідно до Програми організації  харчування учнів та вихованців у закладах освіти Літинської селищної територіальної громади на 2020-2023 роки діти з даної категорії забезпечені безкоштовним харчуванням.
          1874 внутрішньо переміщені особи громади скористалися послугами з охорони здоров’я первинного рівня, 612  ВПО заключили декларації із сімейними лікарями, 267 переселенців  проліковано в стаціонарі Літинської центральної районної лікарні .
       233 ВПО забезпечуються безкоштовними ліками за програмою «Доступні ліки».
      Також, для них організовуються тематичні зустрічі, тренінги, надається психологічна, правова допомога, допомога в оформленні фінансової допомоги від Міжнародних організацій.
       Відділ соціального захисту Літинської селищної ради.

Версія для людей з вадами зору

Оголошення